Nasze sukcesy

Płomień w 5% najlepszych szkół w Polsce

Ostatni egzamin ósmoklasisty (pierwszy w historii naszej szkoły) okazał się wielkim sukcesem naszych uczennic. Szkoła Płomień znalazła się w 5% najlepszych szkół w Polsce.

Wszyscy wiemy, że wytrwałością i ciężką pracą możemy sprawić cuda. Wówczas każdy sukces w szkole jest możliwy. Dowodem na to są uczennice Płomienia. Nasze podopieczne regularnie biorą udział w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich,  międzyszkolnych oraz… międzynarodowych, odnosząc przy tym znaczące sukcesy.

Lubimy nauki ścisłe i przyrodnicze

Już od pięciu lat nasza szkoła uczestniczy w konkursie matematycznym Kangur, dzięki któremu co roku możemy pochwalić się wieloma wyróżnieniami oraz bardzo dobrymi wynikami. Pozostając  w dziedzinie nauk ścisłych, nasze uczennice wielokrotnie zdobywały wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. 

Humanistyka to też nasza mocna strona

Na przestrzeni lat z dużym powodzeniem brałyśmy udział w rozmaitych konkursach recytatorskich, m.in.: Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez szkołę Źródło w Krakowie, Konkursie recytatorskim „Mały OKR” oraz Konkursie Recytatorskim „O skrzydło Pegaza”. Liczne pierwsze, drugie oraz trzecie miejsca pokazały, że nasze uczennice mogą pochwalić się wspaniałymi talentami recytatorskimi.  Jednym z ważniejszych osiągnięć w tej dziedzinie było zdobycie II miejsca w finale XXXV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego. 

Naszym ogromnym sukcesem jest wielokrotne zajęcie I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie historycznym “Między nami Odkrywcami”  w warszawskiej szkole STRUMIENIE. Na szczególną uwagę zasługuje wybitne osiągnięcie naszej uczennicy, która w dziedzinie historii zdobyła dyplom laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii.

W konkursach językowych jesteśmy zawsze w ścisłej czołówce

Również z powodzeniem od pięciu lat nasze uczennice chętnie biorą udział w konkursach przedmiotowych i olimpiadach, m.in.: Olimpusie (liczne dyplomy laureata), Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej (4 dyplomy laureata), Olimpiadzie z języka polskiego (wyróżnienie) oraz Olimpiadzie z historii ( 3 wyróżnienia oraz dyplom laureata).  Nie brakuje także okazji do wykazania się dla naszych młodszych dziewczynek. Nasze pierwszo-, drugo-, i trzecioklasistki odniosły wiele sukcesów w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Zintegrowanej – ZUCH. Zdobyły kilkanaście miejsc laureatów, plasując się tym samym w pierwszej dziesiątce zwycięzców.  

Uczennice Płomienia ćwiczą i wygrywają

Nie zostajemy także w tyle w kwestiach sportowych. Kilkakrotnie brałyśmy udział w Spartakiadzie, skąd przywiozłyśmy 6 złotych medali, 7 srebrnych i 5 brązowych w następujących kategoriach: bieg na 60,100 i 300 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Nasza podopieczna zdobyła również 3 miejsce w XII Festiwalu Biegowym w Katowicach im. J. Kukuczki.

Uzdolnienia muzyczne potwierdza zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym „Młodzi Artyści na Zamku Suskim”. 

Jesteśmy niesamowicie dumni z osiągnięć naszych uczennic. Co ważniejsze, podziwiamy ich zapał do pracy oraz inicjatywę, którą nieustannie się wykazują. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć dalszych sukcesów w karierze szkolnej i pozaszkolnej!