Kadra

 • Monika Mikuła - Dyrektor, Członek Rady Zarządzającej

  Monika Mikuła - Dyrektor, Członek Rady Zarządzającej

  Po ukończeniu studiów o profilu ekonomiczno-językowym, pracowałam dla prof. Wojciecha Roszkowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego (w latach 2004-2009), jako Dyrektor Biura. Wcześniej współpracując z Instytutem Regionalnym w Katowicach, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży i Fundacją "Samarytanin" zdobywałam doświadczenie przy organizacji projektów, takich, jak: Centrum Kreowania Liderów "Kuźnia", Debata Śląska, Dni Młodych Chrześcijan, kolonie dla dzieci z ubogich rodzin. Jestem także absolwentką studiów podyplomowych Edukacji Spersonalizowanej i Zróżnicowanej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Uwielbiam aktywny tryb życia, a w szczególności pływanie i narciarstwo. Od kilkunastu lat jestem szczęśliwą żoną Krzysztofa, a trochę krócej mamą Wojtka, Magdy, Mateusza i Kuby. W utworzenie Węgielka, Płomienia i Kuźnicy zaangażowana od samego początku.

 • Katarzyna Marcisz - Wicedyrektor, Członek Rady Zarządzającej, Koordynator zespołu PPP

  Katarzyna Marcisz - Wicedyrektor, Członek Rady Zarządzającej, Koordynator zespołu PPP

  Jestem absolwentką ekonomii i zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz studiów podyplomowych Edukacja Spersonalizowana i Zróżnicowana z kwalifikacjami nauczycielskimi na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Od 2008 roku jestem zaangażowana w Akademię Famijną, a od 2014 jestem jej moderatorem. W wolnych chwilach lubię rodzinne wędrówki, wycieczki rowerowe, natomiast najbardziej relaksuje mnie układanie kwiatów. Od 2000 roku jestem żoną Jarka, od 2003 szczęśliwa mamą Piotrka, a od 2010 także Dominika.

 • Barbara Pinkos - Wicedyrektor ds. dydaktycznych i nadzoru pedagogicznego, Członek Rady Zarządzającej

  Barbara Pinkos - Wicedyrektor ds. dydaktycznych i nadzoru pedagogicznego, Członek Rady Zarządzającej

  Nauczyciel, wicedyrektor. Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku nauczanie początkowe. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu: wczesnoszkolna edukacja zintegrowana w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie; wydział: Instytutu Pedagogiki w Katowicach. Przez kilka lat prowadziłam zajęcia z edukacji matematycznej w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach.Posiadam ponad 30 lat doświadczenia w pracy z dziećmi. Byłam członkiem Zespołu Piesni i Tańca "Siemianowice" oraz chóru kameralnego ,,Cantamus sibi". Przez wiele lat byłam zaangażowana w działalność Ruchu Światło – Życie.Pracowałam także jako instruktor – choreograf w Młodzieżowym Domu Kultury „Jordan” w Siemianowicach Śl. Prowadziłam zajęcia wokalno-taneczne w dziecięcych zespołach: wokalno-ruchowych "Siemianie" i ,,Siemianki", dziecięcym zespole ludowym ,,Jordan", zespołach tanecznych ,,Kolorowe Nutki" i ,,Kalamburki". Moją pasją jest śpiew, taniec, czytanie książek, wycieczki rowerowe oraz czas spędzony z bliskimi.Jestem szczęśliwą żona Tadeusza i matką dwojga wspaniałych, dorosłych już dzieci Kamila i Klaudii.

 • Katarzyna Gałka - wychowawczyni grupy Stokrotek (zerówka)

  Katarzyna Gałka - wychowawczyni grupy Stokrotek (zerówka)

  Ukończyłam studia licencjackie w Kolegium Nauczycielskim w Bielsku Białej na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, a tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku Nauki o Rodzinie. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywałam na wielu wyjazdach rekolekcyjnych - Dzieci Maryi oraz oazowych. Prowadziłam również zajęcia muzyczno-ruchowe w przedszkolu. Prywatnie jestem żoną Michała oraz mamą Kubusia i Zosi, którzy uczęszczają do Węgielka. W wolnych chwilach lubię czytać - głównie kryminały, grać w planszówki, grać na gitarze i piec ciasta.

 • Weronika Piekacz - nauczycielka w zerówkach

  Weronika Piekacz - nauczycielka w zerówkach

  Studia licencjackie ukończyłam na Akademii Ignatianum w Krakowie. Natomiast studia magisterskie na Uczelni Korczaka w Katowicach. Z projektem Węgielek związana jestem od początku swoich studiów, gdzie pierwsze doświadczenie pedagogiczne zbierałam jako opiekun na wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie. Czas wolny spędzam na długich spacerach z psem Pimpoleuszem I (dla znajomych Pimpek), podczas których słucham audiobooków.

 • Maria Szołtysik - wychowawczyni kl. 1a

  Maria Szołtysik - wychowawczyni kl. 1a

  Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku edukacja elementarna i j. niemiecki oraz pedagogika specjalna: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ukończyłam studia podyplomowe z Psychologii Dziecka na Uniwersytecie SWPS, posiadam certyfikat Tutora Rodzinnego oraz certyfikat nauczyciela Montessori. Od początku kariery zawodowej uczestniczyłam w licznych szkoleniach dotyczących edukacji spersonalizowanej. W wolnym czasie lubię spędzać czas z moją ukochaną rodziną i słuchać podcastów kryminalnych. Pochodzę z Wielkopolski, tam też byłam silnie związana ze swoją parafią, przygotowywałam młodzież do Sakramentu Bierzmowania, przez 20 lat występowałam w parafialnym kółku teatralnym, gdzie zaraziłam się miłością do sceny. Jeżeli czas pozwala, pakuję plecak i ruszam w świat.

 • Anna Chwolik - wychowawczyni kl. 1 b

  Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Śląskim na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i oligofrenopedagogika. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu pedagogiki Marii Montessori. Wcześniej pracowałam w przedszkolu integracyjnym. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą czwórki dzieci. Od lat jestem związana z Ruchem Światło-Życie, obecnie jesteśmy w Domowym Kościele. Najbardziej odpoczywam w górach, od dzieci wciąż uczę się na nowo zachwytu światem.

 • Anna Chmielewska - wychowawczyni kl. 2b

  Anna Chmielewska - wychowawczyni kl. 2b

  Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna. W Płomieniu jestem od 2021 roku. Pracę z dziećmi postrzegam jako kolejną misję i pasję w życiu, która daje mi radość z towarzyszenia i wspierania młodych ludzi w ich drodze, do odkrywania swoich możliwości, talentów i tego jakim są bogactwem w świecie. Moją pierwszą misją w życiu, jest moje powołanie do życia w rodzinie, którą dzielę razem z moim mężem Tomaszem oraz dwiema córkami, Amelką i Ingą. Od 10 lat jestem związana ze Szkołami Ewangelizacyjnymi w Polsce a konkretnie z SNE w Rudzie Śląskiej, gdzie jestem zaangażowana w prowadzenie wspólnoty oraz posługę na kursach, szczególnie dla kobiet. Kocham góry a najbardziej Tatry, które przemierzam razem z mężem i z przyjaciółmi. Lubię odkrywać nasz kraj i jego zasoby kulturowe jak i zwiedzać ciekawe miejsca. Dobrze czuję się w otoczeniu przyrody i w ciszy, gdzie mogę czytać ulubione książki.

 • Joanna Pasik - wychowawczyni kl. 3a, koordynator zespołu 0-3

  Joanna Pasik - wychowawczyni kl. 3a, koordynator zespołu 0-3

  Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku edukacja wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku pedagogika specjalna: rewalidacja indywidualna. Swoją przygodę z projektem rozpoczęłam w 2015 r. i mam to szczęście pracować z najmłodszymi uczennicami szkoły. Czas wolny najchętniej spędzam z mężem na wspólnym podróżowaniu lub odpoczywaniu w naszych czterech kątach. Lubię napić się dobrej kawy z ulubionej filiżanki z Bolesławca.

 • Dorota Drewa - wychowawczyni kl. 3b

  Dorota Drewa - wychowawczyni kl. 3b

  Jestem nauczycielem, pedagogiem i instruktorem teatralnym. Ukończyłam również studia teologiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie jestem wychowawczynią klasy 2b. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi, słuchać ich opowieści, pobudzać ich wyobraźnię poprzez działania artystyczne. Mam słabość do teatru i sceny. Czasem lubię coś uszyć, upiec i pomajsterkować. Jestem również szczęśliwą żoną i właścicielką kota Tadeusza. 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6