Kadra

 • Monika Mikuła - Dyrektor, Członek Rady Zarządzającej

  Monika Mikuła - Dyrektor, Członek Rady Zarządzającej

  Po ukończeniu studiów o profilu ekonomiczno-językowym, pracowałam dla prof. Wojciecha Roszkowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego (w latach 2004-2009), jako Dyrektor Biura. Wcześniej współpracując z Instytutem Regionalnym w Katowicach, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży i Fundacją "Samarytanin" zdobywałam doświadczenie przy organizacji projektów, takich, jak: Centrum Kreowania Liderów "Kuźnia", Debata Śląska, Dni Młodych Chrześcijan, kolonie dla dzieci z ubogich rodzin. Jestem także absolwentką studiów podyplomowych Edukacji Spersonalizowanej i Zróżnicowanej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.Uwielbiam aktywny tryb życia, a w szczególności pływanie i narciarstwo. Od kilkunastu lat jestem szczęśliwą żoną Krzysztofa, a trochę krócej mamą Wojtka, Magdy, Mateusza i Kuby.W utworzenie Węgielka, Płomienia i Kuźnicy zaangażowana od samego początku.

 • Katarzyna Marcisz - v-ce Dyrektor, Członek Rady Zarządzającej

  Katarzyna Marcisz - v-ce Dyrektor, Członek Rady Zarządzającej

  Jestem absolwentką ekonomii i zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz studiów podyplomowych Edukacja Spersonalizowana i Zróżnicowana z kwalifikacjami nauczycielskimi na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Moderator Akademii Famijnej. W wolnych chwilach lubię rodzinne wędrówki, wycieczki rowerowe i czytanie książek. Od 2000 roku jestem żoną Jarka, od 2003 szczęśliwa mamą Piotrka, a od 2010 także Dominika.

 • Justyna Berek-Hobler - Członek Rady Zarządzającej, wychowawczyni kl. 8, nauczyciel historii, koordynator zespołu 4-8

  Justyna Berek-Hobler - Członek Rady Zarządzającej, wychowawczyni kl. 8, nauczyciel historii, koordynator zespołu 4-8

  Jestem nauczycielką historii, wychowawcą, tutorem. W projekt zaangażowałam się tuż przed otwarciem nowego etapu edukacyjnego w Płomieniu, czyli klasy IV. Ukończyłam historię o profilu nauczycielskim na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Uwielbiam podróże, wycieczki, w których można odkrywać historię, górskie wyprawy i polskie morze. Jestem zangażowanym członkiem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi jest dla mnie bezcenny. Lubię gotować i eksperymentować w tej dziedzinie. Od …..nastu lat jestem żoną Piotra, mamą dwóch nastolatek: Zosi - absolwentki Płomienia i Olgi uczennicy kl. 7 Szkoły dla Dziewcząt Płomień.

 • Barbara Pinkos - wice Dyrektor ds.nadzoru pedagogicznego

  Barbara Pinkos - wice Dyrektor ds.nadzoru pedagogicznego

  Nauczyciel, wicedyrektor. Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku nauczanie początkowe. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu: wczesnoszkolna edukacja zintegrowana w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie; wydział: Instytutu Pedagogiki w Katowicach. Przez kilka lat prowadziłam zajęcia z edukacji matematycznej w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach.Posiadam prawie 30 lat doświadczenia w pracy z dziećmi. Byłam członkiem Zespołu Piesni i Tańca "Siemianowice" oraz chóru kameralnego ,,Cantamus sibi". Przez wiele lat byłam zaangażowana w działalność Ruchu Światło – Życie.Pracowałam także jako instruktor – choreograf w Młodzieżowym Domu Kultury „Jordan” w Siemianowicach Śl. Prowadziłam zajęcia wokalno-taneczne w dziecięcych zespołach: wokalno-ruchowych "Siemianie" i ,,Siemianki", dziecięcym zespole ludowym ,,Jordan", zespołach tanecznych ,,Kolorowe Nutki" i ,,Kalamburki". Moją pasją jest śpiew, taniec, czytanie książek, wycieczki rowerowe oraz czas spędzony z bliskimi.Jestem szczęśliwą żona Tadeusza i matką dwojga wspaniałych, dorosłych już dzieci Kamila i Klaudii.

 • Małgorzata Malińska - wychowawczyni grupy Stokrotek (zerówka)

  Małgorzata Malińska - wychowawczyni grupy Stokrotek (zerówka)

  Ukończyłam studia I stopnia na kierunku biologia na Uniwersytecie Śląskim, a także studia podyplomowe na kierunku Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam m.in. na wyjazdach oazowych czy przygotowaniach grup do sakramentu bierzmowania. Prywatnie jestem żoną Jakuba, mamą Madzi i Milenki. Uwielbiam spędzać czas na łonie przyrody, czytać i robić „coś z niczego” :).

 • Karolina Przybył - wychowawczyni grupy Prymulek (zerówka)

  Karolina Przybył - wychowawczyni grupy Prymulek (zerówka)

  Ukończyłam studia filologiczne na kierunku germanistyka na Uniwersytecie Śląskim. Swoje wykształcenie uzupełniłam o studia podyplomowe na kierunku zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, co umożliwiło mi pracę w Węgielku. :) Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam jako instruktor harcerski w jednej z katowickich drużyn wodnych oraz wychowawca na harcerskich obozach. Wolny czas spędzam na wędrówkach po grórach z plecakiem i termosem gorącej herbaty. Prywanie jestem żoną Mateusza, mamą Uli, Jurka i Józia.

 • Anna Czermińska - nauczycielka wspomagająca w zerówkach

  Anna Czermińska - nauczycielka wspomagająca w zerówkach

  Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Swoje doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywałam podczas oazowych rekolekcji letnich oraz pracy w przedszkolu. Interesuję się muzyką: grą na instrumentach, tańcem towarzyskim oraz śpiewam w chórze wspólnoty Rybnickiego Wieczoru Chwały.

 • Gabriela Krypciak - wychowawczyni kl. 1a

  Gabriela Krypciak - wychowawczyni kl. 1a

  Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na kierunku pedagogika. Z projektem Węgielek jestem związana od 2015 roku. W szkole Płomień jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Pierwsze kroki w zawodzie stawiałam jako nauczycielka przedszkola. W projekcie uczestniczę również jako rodzic. Prywatnie jestem Kuźnicowo - Węgielkową mamą Szymka i Wojtka. Lubię spędzać czas wolny blisko przyrody.

 • Maria Szołtysik- wychowawczyni kl. II

  Maria Szołtysik- wychowawczyni kl. II

  Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku edukacja elementarna i j. niemiecki oraz pedagogika specjalna: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ukończyłam studia podyplomowe z Psychologii Dziecka na Uniwersytecie SWPS, posiadam certyfikat Tutora Rodzinnego oraz certyfikat nauczyciela Montessori. Od początku kariery zawodowej uczestniczyłam w licznych szkoleniach dotyczących edukacji spersonalizowanej. W wolnym czasie lubię spędzać czas z moją ukochaną rodziną i słuchać podcastów kryminalnych. Pochodzę z Wielkopolski, tam też byłam silnie związana ze swoją parafią, przygotowywałam młodzież do Sakramentu Bierzmowania, przez 20 lat występowałam w parafialnym kółku teatralnym, gdzie zaraziłam się miłością do sceny. Jeżeli czas pozwala, pakuję plecak i ruszam w świat.

 • Ewelina Olszewska - wychowawczyni kl. III

  Ewelina Olszewska - wychowawczyni kl. III

  Ukończyłam studia podyplomowe z Przygotowania pedagogicznego oraz Edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, zaś studia magisterskie z psychologii oraz z prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Od wielu lat należę do Ruchu Światło-Życie. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą, wędrówki z plecakiem po świecie, długie rozmowy

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4