Barbara Pinkos – Wicedyrektor ds. dydaktycznych i nadzoru pedagogicznego, Członek Rady Zarządzającej

Nauczyciel, wicedyrektor. Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku nauczanie początkowe. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu: wczesnoszkolna edukacja zintegrowana w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie; wydział: Instytutu Pedagogiki w Katowicach. Przez kilka lat prowadziłam zajęcia z edukacji matematycznej w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach.
Posiadam ponad 30 lat doświadczenia w pracy z dziećmi. Byłam członkiem Zespołu Piesni i Tańca „Siemianowice” oraz chóru kameralnego ,,Cantamus sibi”. Przez wiele lat byłam zaangażowana w działalność Ruchu Światło – Życie.
Pracowałam także jako instruktor – choreograf w Młodzieżowym Domu Kultury „Jordan” w Siemianowicach Śl. Prowadziłam zajęcia wokalno-taneczne w dziecięcych zespołach: wokalno-ruchowych „Siemianie” i ,,Siemianki”, dziecięcym zespole ludowym ,,Jordan”, zespołach tanecznych ,,Kolorowe Nutki” i ,,Kalamburki”. Moją pasją jest śpiew, taniec, czytanie książek, wycieczki rowerowe oraz czas spędzony z bliskimi.Jestem szczęśliwą żona Tadeusza i matką dwojga wspaniałych, dorosłych już dzieci Kamila i Klaudii.