Aleksandra Niemiec-Cyganek – nauczycielka chemii

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Studiów Pedagogicznych w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Od ponad 15 lat związana z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. profesora Zbigniewa Religi w Zabrzu, gdzie realizuje i koordynuje projekty dotyczące przygotowania materiałów biologicznych oraz terapii komórkowych dedykowanych kardiochirurgii. Propagatorka wiedzy o transplantologii i idei dawstwa narządów. Pasjonatka pracy z dziećmi i młodzieżą, autorka wielu warsztatów naukowych dla młodych. Jako nauczyciel entuzjastka uczenia się przez doświadczanie i metod aktywizujących uczniów. Przekonuje, że wszystko co nas otacza ma pierwiastek chemii, więc jej nauka naprawdę ma sens! Prywatnie żona Rafała, mama Piotra i Pawła, związana z Domowym Kościołem. Uwielbia śpiewać , czytać i piec ciasta. Lubi kino i spotkania z przyjaciółmi.