Finał konkursu recytatorskiego! Płomień najlepszy!

25 lutego w Szkole Podstawowej dla Dziewcząt ,,Źródło’ w Krakowie odbył się finał konkursu recytatorskiego poświęconego wierszom Joanny Kulmowej. Z naszej szkoły do tego etapu dostało się kilkanaście uczennic, dlatego w poniedziałkowy poranek, w autobusie jadącym do Krakowa, dziewczynki dzielnie ćwiczyły swoje popisy recytatorskie. Rozbrzmiewały wiersze o trzech ciotkach, o Andersenie, o mamie, o dziesięciu rękach, o ośle etc. Po przyjeździe na miejsce, dziewczynkom zaczęła do oczu zaglądać trema i niepewność. I tak trwały, aż do momentu występu, bo potem było już tylko lepiej, a dla niektórych, okazało się najlepiej jak to tylko możliwe! Jurorzy – zespół nauczycielek oraz krakowski aktor Marcin Kobierski, usłyszeli piękne głosy, kilkanaście razy przeżywali interpretacje ,,Ballady o trzech ciotkach” (każdorazowo zachwyt był inny), zdumiewały ich umiejętności młodych recytatorek. Dziewczyny zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych (I-III oraz IV-VIII). W pierwszej kategorii nasza uczennica – Julia Kraus zajęła III miejsce. W kategorii dziewcząt starszych, wśród których rywalizacja była na bardzo wysokim i niezwykle zbliżonym poziomie, dziewczyny zdobyły…. wszystkie (!) możliwe miejsca oraz wyróżnienie. Wyróżniona została Joanna Socha, miejsce trzecie powędrowało do Klary Gwóźdź, drugie do Magdaleny Basińskiej, natomiast pierwsze miejsce zajęła Olga Hobler. Brawo, brawo, brawo! Na koniec tego wydarzenia nagrodzone recytatorki zaprezentowały wiersze w auli szkoły. Potem był czas świętowania i gratulacji. Dla każdej uczestniczki, niezależnie od wyniku, był to konkurs, w którym u jednej wygrała odwaga, u drugiej pokora, a jeszcze u innej wytrwałość. Serdeczne gratulacje!