Dzielimy się talentem!

 Nasze uczennice każdego dnia uczą się tego, że warto stawać się darem dla drugiego człowieka. Czwartoklasistki przekonywały się o tym ostatnio podczas spotkania z podopiecznym Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Murckach. Nasze uczennice udały się tam, by poprowadzić warsztaty z rękodzieła. 

Na początku dziewczynki zaprezentowały krótki występ artystyczny składających się 
z wesołych piosenek i wierszy. W ten sposób stworzyły atmosferę ciepła i wzajemnej akceptacji. Następnie zaprezentowały przykładowe ozdoby świąteczne, które z pomocą młodych wolontariuszy panie mogły wykonać własnoręcznie. Dziewczynki z wielkim zaangażowaniem i oddaniem przystąpiły do pracy. Podzielone na mniejsze grupy cierpliwie tłumaczyły poszczególne etapy wykonywania ozdób. Pokazywały jak należy składać pojedyncze elementy i w jaki sposób trzeba je ze sobą połączyć. Dzięki wspólnej pracy powstały piękne papierowe anioły, które będzie można wykorzystać do ozdobienia choinki lub sal na Święta Bożego Narodzenia. 

Na koniec dziewczynki zostały zaproszone na poczęstunek. Mogły już swobodnie porozmawiać z podopiecznymi zakładu, opowiedzieć o sobie i cieszyć się swoją obecnością. Podczas pożegnania można było zaobserwować łzy wzruszenia, a pani kierownik wręczając pismo z podziękowaniem wyraziła nadzieję ponownego spotkania w niedalekiej przyszłości.

 

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu Bezpieczna +