Polskie Królowe w szóstej klasie

Projekt Polskie Królowe już na stałe wpisany jest w tradycję naszej szkoły. Dziewczynki same dopytują, kiedy będą mogły wcielić się w role postaci historycznych, widząc swoje starsze koleżanki paradujące po korytarzach szkolnych w pięknych sukniach. W tym roku klasa VI pokazała, że można dobrze się bawić na lekcjach historii. Ale czy tylko o zabawę chodzi? W trakcie lekcji poznajemy genealogię Piastów i Jagiellonów, jesteśmy w stanie szybciej rozszyfrować koligacje pomiędzy poszczególnymi postaciami. Kilka razy padały słowa z sali: ,,To Ty jesteś moją siostrą, a ona jest moją matką itp…:)” Dodatkowo ćwiczyłyśmy chronologię, ustawiając żywą oś czasu, zamieniając daty na wieki. Ćwiczyłyśmy umiejętności oratorskie, teatralne i szereg innych, a wydawać by się mogło, że to tylko zwykłe „przebieranki”….Zapraszamy wkrótce na korytarz szkolny do podziwiania galerii portretów współczesnych królowych z kl. VI.