Z wizytą w amerykańskiej bibliotece

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, uczennice naszej szkoły odwiedziły lub odwiedzą, znaną już wszystkim dobrze, katowicką bibliotekę amerykańską American Corner, mającą swoją siedzibę przy Uniwersytecie Śląskim. Klasy czwarte w drugiej połowie listopada poznały tam bliżej tradycję świętowania Thanksgiving – zgłębiły genezę i sposób, w jaki Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia. Klasa druga w grudniu spojrzy z bliska na święta Bożego Narodzenia w krajach anglosaskich. Klasa piąta zwiedzi Central Park w Nowym Jorku, a szósta i siódma przyjrzą się symbolom Ameryki. Wszystko to dzięki bogatym zasobom i gościnności biblioteki przy ulicy Bankowej – do dyspozycji dziewczynek są nie tylko książki, ale również gry planszowe, puzzle, filmy i rekwizyty związane z kulturą Stanów Zjednoczonych.