Młode szachistki w ,,Spodku"

30 października na hali widowiskowo-sportowej ,,SPODEK” w Katowicach odbyła się III edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół i Przedszkoli w szachach – Katowice 2018. Naszą szkołę reprezentowało 14 dziewcząt z klas: III, IV, V, VI i VII. Do rozgrywek zasiadło 1500 młodych szachistów. Nasze uczennice uczestniczyły w tej imprezie po raz pierwszy.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że radość z uczestnictwa była ważniejsza od wygranej. Jednak każda z dziewcząt zdobyła honorowy punkt, a niektóre z nich nawet kilka. Zawodniczki wspaniale rywalizowały w siedmiu kolejnych rundach, wzajemne się dopingując, pocieszając po przegranych partiach i gratulując zwycięzcom. Warto znów za rok uczestniczyć w tym wydarzeniu.