Szkolna wędrówka przez galaktykę – ,,Orbitek" w Płomieniu

30 stycznia 2019 r. uczennice Szkoły „Płomień” udały się na wędrówkę po galaktyce. Kilka słów o tym wydarzeniu od uczennic klasy 1b oraz 5d:
„W planetarium „Orbitek” było fajnie, bo oglądałyśmy planety i różne gwiazdozbiory. Mogłyśmy przemieszczać się z planety na planetę! Najlepsza jednak była zjeżdżalnia, wtedy myślałyśmy, że wirujemy naprawdę. To była bardzo ciekawa podróż!”

Julia i Małgosia kl. IB

„Na lekcjach poszłyśmy do Sali gimnastycznej, gdzie był rozłożony wielki, okrągły namiot. W namiocie miły Pan Michał wyświetlał na suficie i na ścianach obrazy i filmiki. To było zachwycające! Dowiedziałyśmy się wielu rzeczy, takich jak to, że są gwiazdy dużo większe niż Słońce. Jeździłyśmy też na rollercoasterze… Tak się przynajmniej nam wydawało. I tak samo wydawało się nam, że lecimy na Księżyc. Zobaczyłyśmy pięknie rozgwieżdżone niebo 3D… Ogólnie było super pięknie. Na pierwszy rzut oka planetarium wyglądało niepozornie, ale w środku, w trakcie seansu, było po prostu pięknie!”
Marta Wieczorek i Agata Czekaj z klasy 5D