lut
Lekcja stomatologii

26-go lutego Szkołę "Płomień" odwiedzili z wizytą edukacyjną lekarze dentyści - nasi szkolni rodzice. Na początku udzielili wnikliwego instruktażu higieny jamy ustnej, po czym od teorii przeszliśmy do praktyki czyli dziewczyny myły swoje zęby "pod okiem" fachowców. Następnie dziewczynki zostały zaznajomione z budową anatomiczną zębów oraz ze specyfiką uzębienia mlecznego i stałego. Wszystko można było zobaczyć na planszach, atlasach a nawet dotknąć na fantomach. Pan doktor opowiedział o szczegółach najpowszechniejszej choroby zebów - próchnicy - jej przyczynach i sposobach zapobiegania. Była też okazja do przedstawienia instrumentarium, materiałów, sprzętu używanego w gabinecie stomatologicznym. Na koniec każda z uczennic mogła się na chwilę poczuć prawdziwą dentystką zakładając wypełnienie do gipsowego modelu uzębienia.